Wymioty a tabletki antykoncepcyjne u 24-latki

Witam, od pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, zawsze ok godziny 21. W tym miesiącu po przyjęciu 3 tabletki z blistra zwymiotowałam ją po ok 3h dodam, że nie przyjęłam od razu kolejnej ani też w ciągu 12h tylko kolejnego dnia normalnie o 21 i dalej zażywałam z dodatkowym zabezpieczeniem. Jestem teraz przy 17 tabletce i dostałam krwawienia. Jestem zaniepokojona, gdyż krwawienie ZAWSZE dostawałam w 4 dniu przerwy. Mam skończyć to opakowanie i zrobić 7dniową przerwę i wziąć kolejny blister?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest określić czy podane krwawienie jest krwawieniem miesiączkowym. Proponuję udać się do ginekologa.