Wymioty, ciężkość w żołądku i biegunka a przedawkowanie żelaza

Witam lekarz zalecił mi branie żelaza trzy razy dziennie i wydaje mi się że przedawkowałam bo mam objawy wymiotuję mam poczucie ciężkości w żałądku oraz biegunka? Jak mam to powstrzymać ? proszę o pomoc

Witam. Najczęstszym powikłaniem przyjmowania preparatów żelazazaparcia, niemniej jednak zdarzają się również wymioty. Proponuję odstawienie preparatu na 1-2 dni do ustąpienia objawów i wprowadzanie go z powrotem stopniowo (najpierw jedna tabletka rano po śniadaniu, najlepiej z 1 tabletką witaminy C.Następnie druga tabletka wieczorem, jeśli nie będzie dolegliwości to można dodac tabletkę trzecią. W przypadku nietolerancji proszę zgłosić się do lekarza zlecającego, byćmoże konieczne będzie podanie dożylne