Wymioty i biegunka w rodzinie

zona wlasnie wymiotuie i brzuh ja boli(zoladek)i promieniuje.biegunka rowniez.ja mialem odruch wymiotny przez kilka godzin i od dwuch dni jestem ostro przeziebiony.moze to jelitowka.jak przerwac wymioty bo zona strasznie sie meczy?

Aleksander Ropielewski

Najczęściej stosowanym lekiem w sytuacji wymiotów jest metoklopramid. Jest to preparat dostępny na receptę. W przypadku nasilonych wymiotów sugeruję konsultację z lekarzem, który oceni stan nawodnienia i zadecyduje o konieczności stosowania leków przeciwwymiotnych.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety nie jest to takie proste. Najważniejsze to zapobiegać odwodnieniu i zgłosić się do lekarza jeśli objawy będą się utrzymywać dłużej nóż dobę.