Wymioty i bóle brzucha dzień po wypiciu alkoholu

Jaka może być przyczyna wymiotow i boli brzucha dzien po piciu aalkoholu.dodam ze taka sytuacja powtarza się od dluzszego czasu

Mimo złego poczucia po wypiciu Pan nadal powtarza picie z następowym bólem brzucha i wymiotami.
Nasuwa to podejrzenie uzależnienia od alkoholu.
Objawy brzuszne wymagają wyjaśnienia u lekarza rodzinnego, nie boli i nie ma wymiotów bez powodu.
Bez badań (także USG jamy brzusznej) nie sposób ustalić stanu faktycznego.
Na Pana miejscu wstrzymałbym się z piciem alkoholu, warto spróbować.
Pozdrawiam. JW