Wymioty i bóle nerek a pierwsze objawy ciąży

Witam, mam 24 lata i przydarzyła mi się dziwna sytuacja. Po ostatniej miesiaczce nieco spóźnionej i innej niż zwykle (mniej obfite krwawienie) dzisiaj jest już 4 dzień od kąd spóźnia mi się okres. Zrobiłam dwa testy ciążowa wyszły pozytywne. Jednakże po ostatniej miesiaczce przez kilka dni koszmarnie bolały mnie nerki (w dzieciństwie często na nie chorowałam) wystąpiły także wymioty podczas bólu nerek. Czy to może być związane z pozytywnym wynikiem? Oraz czy może być niebezpieczne dla płodu?

Aleksander Ropielewski

Rozpoznanie ciąży a objawy wynikające z zapalenia dróg moczowych lub kolki nerkowej wymagają różnicowania dlatego polecam kontakt z lekarzem.