Wymioty i luźne stolce u dziecka

Witam moja córka w marcu skończy 2 lata. Dwa dni wcześniej raz wymiotowała w nocy i w przeciągu tych dwóch dni zrobiła cztery lużne stolce wodniste wręcz. Wczoraj nastąpila lekka poprawa a dziś jest osłabiona bo cały czas śpi. Dużo nie pije zjadła dziś rano kawałek gruszki i banana i dalej śpi. W brzuszku słychać bulgotanie, dziś kupki nie było. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję

Małgorzata Panek

Prawdopodobnie córka ma infekcję pokarmową (rotawirusową). Ważne jest , żeby piła odpowiednio dużo płynów. Proszę udać się z córką do pediatry. W przypadku znacznego odwodnienia i osłabienia należy się niezwłocznie zgłosić do lekarza.
Pozdrawiam