Wymioty i pominięcie tabletki - czy może skończyć się ciążą?

Witam, mam pewien problem. Ogólnie nie spożywam alkoholu, ale w niedzielę wypiłam troszkę za dużo i zwymiotowałam po około 5 minutach po wzięciu tabletki. Więc na pewno nie zdążyła się wchłonąć. Dodam jeszcze, że powinnam wziąć tą tabletkę o 20, a wzięłam ją około 2 w nocy. Jest to 3 tydzień przyjmowania tabletek. Z niedzieli na poniedziałek zwymiotowałam tą tabletkę, a w poniedziałek wieczorem uprawiałam sex. A więc moje pytanie brzmi czy jest ryzyko zajścia w ciąże? Jeśli tak to czy duże? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji istnieje realna możliwość zajścia w ciążę. Niestety nie napisała Pani czy w ciągu 12 godzin od codziennej pory przyjęcia tabletki (godzina 20), została przyjęta kolejna tym razem prawidłowo. Można wnioskować, że to nie nastąpiło.
Prawdopodobieństwo zapłodnienia jest tym większe jeśli stosunek był niezabezpieczony innymi metodami i zakończył się w pochwie.
Przed rozpoczęciem następnego opakowania tabletek należy wykluczyć możliwość ciąży wykonując test ciążowy min. 14 dni po stosunku.

Problem należy skonsultować z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl