Wymioty i spadek ciśnienia po kolonoskopii

Dzień dobry! ) Wszpitalu leżalam 3 dni,lezałam na odzdziale wewnetrznym z podejzeniem tetniaka, potem jakiegos guza az w koncu stan zapalny jelita grubego, dodam ze to u nas w rodzinie genetyczne mama zmarła na to..(rak jelita). Podwyższone ciśnienie. :( co mam dalej robic,jak mi robili kolonoskopie to byly wymioty,a potem spadało cisnienie,przerwali.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli zostało postawione rozpoznanie - zapalenie jelita grubego, powinna być Pani pod stałą opieką gastroenterologa. Należy farmakologicznie doprowadzić do zmniejszenia stanu zapalnego, wdrożyć odpowiednią dietę i stosować się do ogólnych zaleceń lekarza, by uniknąć kolejnych rzutów choroby.
Gdy dolegliwości ustąpią warto wykonać powtórną kolonoskopię. W czasie remisji choroby, gdy jelito nie będzie mocno podrażnione przeprowadzenie całego badania powinno być wykonalne. Jego wynik jest bardzo potrzebny do dopełnienia diagnostyki chorobowej, tym bardziej, że istnieją u Pani predyspozycje genetyczne.