Wymioty noworodka po karmieniu piersią

Witam,córeczka ma 4 tygodnie jak wiecej wypije z piersi to wymiotuje ,ma suchą skórkę i pieniste kupki . Co może być przyczyną i jak postępować w takiej sytuacji .

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ulewania u 4-tygodniowego dziecka mogą być fizjologiczne i powinny po jakimś czasie ustąpić. Jeśli ulewania, wymioty są intensywne, a przy okazji dziecko nie przybiera na masie i ma objawy niedoborów pokarmowych wskazana jest konsultacja u gastrologa dziecięcego.