Wymioty, nudności i brak apetytu

Tydzien czasu wymioty, nudnosci i brak apetytu. Zrobili mi wiekszosc badan. Morfologia, mocz, OB, alat, tsh, trzustkowe w normie. Usg brzucha w normie Test na krew utajona ujemny. Gastroskopia: zapalenie czesci odzwiernikowej zoladka oraz przepuklina rozworu przelykowego. Zostaly uciski w tali po lewej i po prawej stronie a czasami z przodu po prawej stronie kolo biodra jakby skorcz, kolka. Nie jest to bol ale jest bardzo niekomfortowe. Prosze o pomoc

WItam,

Z opisu wynika, ze poistawiono juz rozpoznanie - zapalenie blony sluzowej zoladka moze wiazac sie ze wszytskimi zglaszanymi objawami. Wskazane wlaczenie wlasciwego leczenia farmakologicznego - inhibitory pompy prtonowej (leki zmniejszajace kwasnosc soku zoladkowego) oraz leki prokinetyczne (zapobiegaja dluzszemu zaleganiu pokarmu w zoladku co sprzyja gojeniu sluzowki oraz likwiduja nudnosci i wzmagaja apetyt). Wskazana konsultacja internityczna lub gastrologiczna.

Pozdrawiam

Krzysztof Gryga