Wymioty po jedzeniu po antybiotykoterapii

Witam moje dziecko bylo ostatnio chore ale mija dzis 7 dzien od podania antybiotyku i jest juz dobrze. niestety czasami zdarza sie ze po wypiciu mleka przed snem dziecko pozniej wymiotuje,nie wiem czy z przejedzenia(potrafi duzo zjesc)i jeszcze popic mlekiem? czy to moze objaw jakiejs choroby?

Witam! jeśli wymioty pojawiają się tylko po wypiciu mleka na noc nie ma powodów do niepokoju. Mleko przyjęte na pełny żołądek może pobudzać odruch wymiotny. Proszę zadbać, by dziecko nie przejadało się przed snem. Oczywiście jeśli objawy będą si e utrzymywać proszę udać się do pediatry.