Wymioty po niewielkiej ilości alkoholu a brak dehydrogenazy alkoholowej

Mam zdiagnozowany zespół jelita drażliwego. Mam 21 lat. Od zawsze nie piłam alkoholu (zawsze odmawiałam innym). Ostatnio wypiłam maleńki kieliszek cydru (ok. 150-200 ml) i miałam ogromne zawroty głowy, a później zwymiotowałam. Znów za kilka tygodni spróbowałam cydru i zwymiotowałam. Wczoraj na chrzcie wypiłam kieliszek (mały, od wódki) nalewki, po czym zwymiotowałam. Czy możliwe jest, że nie mam dehydrogenazy alkoholowej? W dzieciństwie próbowałam wina na palcu, czy szampana i bolał mnie brzuch.

Wygląda na to, że nie toleruje pani alkoholu. Na pocieszenie mogę napisać, że człowiek bez alkoholu może wytrzymać kilkadziesiąt lat. Tak poważniej zaś, nie są to objawy niedoboru dehydrogenazy alkoholowej tylko raczej niezytu żołądka. Może trzeba się zastanowić nad gastroskopią, w szczególności gdyby objawy pojawiały się też bez alkoholu.