Wymioty po operacji na hemoroidy

Witam! Moja mama wczoraj przeszła operację na hemoroidy II i III st. (niestety nie wiem jaką metodą). Miała znieczulenie miejscowe. Po operacji czuła się dobrze. Wieczorem jednak zaczęła wymiotować. Całą noc wymiotowała. Rano wszystko ustało. I znowu (chwile po zjedzeniu zupy) nastąpił nawrót wraz z zawrotami głowy. Czy takie objawy są niebezpieczne? Z jakiego powodu mogą występować? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Występujące wymioty najprawdopodobniej pozostają bez związku z operacją hemoroidów. Wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym - bad. kliniczne + ew. morfologia krwi i oznaczenie jonów - potasu i sodu. Proszę zadbać by mama piła dużo płynów by nie doszło do odwodnienia. Zawroty głowy mogą być pierwszym objawem nadmiernej utraty wody z organizmu i zaburzeń elektrolitowych.