Wymioty po opóźnionym przyjęciu tabletki a ryzyko ciąży

Witam. Przyjmuje tabletki Yaz zazwyczaj miedzy 21-22. W sobote rozpoczęłam nowy blister, jednak zapomniałam wziąć poniedziałkowej tabletki. Zażyłam ją dopiero na czczo o 10 we wtorek, jednakże koło godziny 12.30 nastąpiły lekkie wymioty. Nie zażyłam ponownie tabletki tylko normalnie we wtorek o 21. Jakie jest ryzyko że mogę zajść w ciąże? Dodam że w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki odbył się stosunek, konkretnie w sobotę.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ryzyko zajścia w ciąże pomimo pominięcia jednej z tabletek jest niskie. Jednakże nic nie zaszkodzi jak wykona Pani kontrolny test ciążowy i w razie czego będzie się przez kilka dni dodatkowo zabezpieczać. Pozdrawiam.