Wymioty po podaniu Rolicyn u dziecka

Lekarz rodzinny przepisał na zapalenie płuc Zinnat, a specjalista u którego byliśmy na konsultacji Rolicyn (dawkowanie po pół tabletki). Po podaniu Rolicynu dziecko natychmiast zwymiotowało ze względu na smak leku (taka sama sytuacja rano i wieczorem). Poczym podaliśmy Zinnat. Czy w ziązku z tym istnieje jakieś ryzyko dla zdrowia dziecka?

Piotr Pilarski

Jeśli Zinnat jest przez dziecko akceptowalne to dobrze Państwo zrobili.

Pozdrawiam.