Wymioty po posiłku a zaburzenia odżywiania

Witam, nie głodzę się ani nie objadam nadmiernie. Po prostu zwracam każdy przyjęty posiłek (no, może nie np kawałek jabłka, ale właściwie każdy posiłek który zjadam, zaraz z siebie wyrzucam). Nie kwalifikuję się jako anorektyczki bo jem normalnie ani bulimiczki, bo zjadam regularne, normalne porcje - bez rozpychania żołądka. Mój mężczyzna twierdzi jednak, ze jest to problem tej natury i że kwalifikuje się to jako zaburzenia odżywiania. Czy ma rację?

Pani problem może ale nie musi mieć podłoża psychologicznego. Aby to ustalić polecam udać się do psychoterapeuty oraz psychiatry i wykonać podstawowe badania lekarskie. Tylko szczegółowy wywiad oraz dane z badań pozwolą określić źródło problemu i wskazać kroki terapeutyczne. Powodzenia

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychoterapeuty na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Może Pani również rozważyć leczenie na oddziale specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie).

Dzień dobry,
zaburzenia dożywiania to grupa zaburzeń dużo szersza niż to, co stereotypowo można usłyszeć o najbardziej popularnych jednostek czyli bulimii i anoreksji. Sugeruję wizytę u psychoterapeuty gdzie wspólnie z terapeutą może omówić pani swoje wątpliwości i razem podjąć decyzję co dalej - np. skonsultować się z lekarzem, dietetykiem czy może podjąć własną psychoterapię.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl