Wymioty po przyjęciu antykoncepcji a prawdopodobieństwo ciąży

Zwymiotowanie tabletki antykoncepcyjnej. Witam, w czwartek rozpoczęłam nowy blister pigułek (przyjmuję tabletki już ponad 1,5 roku - ovulastan), w piątek kochałam się ze swoim chłopakiem, natomiast w sobotę o godzinie 22 (jak zwykle) przyjęłam tabletkę, ale niestety około 24 zwymiotowałam (możliwe że tabletka nie uległa wchłonięciu..). Wymioty pojawiły się jednorazowo. Następną tabletkę przyjęłam następnego dnia o 19. Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży (pozniej nie bylo stosunku, tylko w pt)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Zwymiotowaną poniżej 3h od przyjęcia tabletkę należy traktować jako pominiętą. Zgodnie z zaleceniami producenta w tym wypadku zalecany jest kontakt z ginekologiem i stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji przez 7 dni (np. prezerwatywy).
Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest niewielkie, ale nie można go wykluczyć.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku rzeczywiście istnieje takie prawdopodobieństwo, że tabletka mogła się nie wchłonąć. Niestety nie postąpiła Pani jednak zgodnie z zaleceniami, które umieszczone są w ulotce. Tuż po ustąpieniu wymiotów powinna Pani bowiem niezwłocznie przyjąć kolejną tabletkę. Pani natomiast kolejną tabletkę przyjęła następnego dnia. Ponieważ współżyła Pani dzień wcześniej, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Dodatkowo, przez kolejne 7 dni proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli podczas przerwy z odstawienia krwawienie nie wystąpi, proszę wykonać test ciążowy.