Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam! W ostatnim opakowaniu przy 23 tabletce wymiotowałam, więc stwierdziłam, że 24 nie wezmę i zrobię 4-dniową przerwę (czyli tabletki placebo). No i dziś mija czwarty dzień a ja nie mam krwawienia. Czy powinnam jutro zacząć już nowe opakowanie nawet, jeśli nie dostałam plamienia? Dzień przed wymiotami odbyłam stosunek ale też tego dnia przyjęłam prawidłowo tabletkę (22).

Witam serdecznie!

Jeżeli zdecydowała się Pani na skrócenie cyklu i wcześniejsze rozpoczęcie przyjmowania tabletek placebo, nowe opakowanie należy rozpocząć tuż po zakończeniu obecnego. Jednorazowy brak krwawienia nie jest niczym niepokojącym i nie stanowi (po wcześniejszym wykonaniu kontrolnego testu ciążowego) przeciwwskazania do kontynuowania antykoncepcji hormonalnej. W przypadku powtórnego braku krwawienia w następnym miesiącu przy ujemnych testach ciążowych wskazana będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam