Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a dalsze postępowanie

W piątek o godz22 przyjełam tabletke, o 24 poczułam mdłości przez co doszło do wymiocin. Obawiam sie,iż tabletka nie wchłonęła sie do końca w ciągu tych 2H przez co moja niepłodność została osłabiona. W sobotę przyjęłam tabletkę o 21 godzinie, wczoraj tj w niedziele przyjełam tabletke o wyznaczonej godzinie 21. Co powinnam zrobic w zaistniałej sytuacji? stosowac przez kolejne 7 dni mechaniczne metody antykoncepcji, czy zamiast przyjmowania tabletek placebo powinnam rozpocząć nowy blister?

Witam serdecznie. W opisywanej sytuacji dla pewności zachowania ochrony warto stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejny tydzień.