Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a dodatkowe zabezpieczenie

Witam, około 3 godziny po przyjeciu tabletki antykoncepcyjnej (1. tydzień stosowania po odstawieniu) dość ostro wymiotowałam. Następną tabletkę przyjęłam dopiero następnego dnia o normalnej porze. Czy powinnam stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne dłużej niż tydzień od tego zdarzenia? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletka wchłania się od 3 do 4 h. Niemniej jednak większość substancji czynnej z pewnością się wchłonęła.