Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej i krwawienie a ryzyko zapłodnienia

Witam! Antykoncepcje doustną zaczęłam w tym miesiącu. Tabl brałam regularnie. 21dnia przyjmowania tabl wymiotowalam po2godz od zarzycia. Dzień wcześniej odbyłam stosunek. Boję się że skoro 21 tabletkę zwróciłam, dalej nie byłam chroniona. Jednak po trzech dniach od ostatniej tabl dostałam krwawienie. Jest ono mniej intensywne a kolor bardziej brunatny. Czy mimo wszystko mogło dojść do zapłodnienia? Obawiam się gdyż odczuwam klucia w jajnikach i zawroty głowy. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletka wchłania się do 4 h od przyjęcia przez co rzeczywiście mogło dojść do obniżenia ochrony antykoncepcyjnej.