Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty po spożyciu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Tabletki antykoncepcyjne przyjmuje od roku, zawsze biore je o tej samej porze i regularnie. W sobote piłam alkohol, tabletke wzięłam o 21, jednak o 1 w nocy wymiotowałam. Gdy rano wstałam bardzo się przestraszyłam że mogłam zwrócić tą tabletke i wzięłam następną ale po upływie 12 godzin i wieczorem już normalnie (tabletka z feralnej soboty była 5 z blistra) Co powinnam teraz zrobić czy przestać zażywać tabletki i zrobić sobie przerwe czy zażywać je dalej i skończyć je dzień wcześniej?
KOBIETA ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Substancja czynna zawarta w tabletce wchłania się zwykle do 4 godzin od przyjęcia. Tak więc ochrona wtedy była zachowana. Proszę dalej kontynuować przyjmowanie tabletek bez dodatkowych ingerencji.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy