Wymioty po zażyciu 19. tabletki antykoncepcyjnej

Wzięłam Ellaone, wróciłam do tabl. Ovulastan. Zaczęłam je brać gdy wystąpiło krwawienie, stosowałam też dod. zabezpieczenie bo nie było pewności czy krw. było miesiączk. czy spowodowane Ellaone. Wczoraj o19 wzięłam 19stą tabletkę. O 22 wymiotowałam i może tabletka się nie przyjęła. Powinnam dziś wziąć normalnie tabletkę o 19 czy odstawić 2ostatnie tabletki i rozpocząć 6dniową (bo czy liczyć wczoraj)przerwę? Ciągle nie mam pewności czy tabletki działają i czy zaczęłam je brać w dobrym momencie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zapoznać się z ulotką preparatu i zastosować się zgodnie z zaleceniami dotyczącymi pominięcie tabletki w 3 tygodniu przyjmowania.