Wymioty po zażyciu 6 tabletki antykoncepcyjnej

Witam, Po godzinie 21 przyjelam tabletke Ovulastan a po 23 wystąpiły u mnie 'małe wymioty', rozumiem, że skuteczność tabletki została obniżona i powinnam przyjąć kolejną tabletkę z opakowania zapasowego? Czy w sytuacji gdy przyjmę następną tabletkę wystąpi u mnie krwawienie, plamienie? Ostatnie już pytanie- jeśli nie przyjełabym tabletki z opakowania zapasowego a następna wziełabym normalnie o 21 to czy po tygodniu będę chroniona znowu? Dodam jeszcze ze jest to 6tabletka opakowania. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ochrona antykoncepcyjna zostanie zachowana zarówno w przypadku gdy przyjmie Pani dodatkową tabletkę z danego opakowania ( wtedy cykl skróci się o jeden dzień) a także w sytuacji gdy przyjmie Pani tabletkę z opakowania dodatkowego. Nie musi Pani stosować dodatkowego zabezpieczenia w opisanych powyżej sytuacjach.