Wymioty po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej i stosunek

Witam Od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne, regularnie o 22. Niestety 31 grudnia po zażyciu tabletki wymiotowałam. Stało się to około 24 godziny. W nocy z 31 na 1 odbyłam stosunek bez zabezpieczenia, nie zażywając dodatkowej tabletki. Zrobiłam to nastepnego dnia o 10:07. Dodam, że do końca opakowania zostały mi tylko 2 tabletki. Czy istnieje ryzyko ciąży? Co powinnam teraz zrobić? Czy powinnam nie stosować teraz przerwy 7 dniowej przyjmując kolejne opakowanie czy nie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie zażyła Pani dodatkowej tabletki tak naprawdę powinna Pani przyjąć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy. Tylko takie postępowanie umożliwi zachowanie skuteczności antykoncepcji.