Wymioty przed okresem a PMS

Dzisiaj całą noc spędziłam na wymiotowaniu, nawet gdy juz nie miałam czym to wymiotowalam żołcią i rowniez czymś o kolorze szarym. Okres dzisiaj w poludnie przyszedl. Przed kazdym okresem mam silne PMS, zdarzaly sie nawet zawroty omdlenia. Teraz caly czas mnie 'piecze' całą twarz, po prostu uczucie goraca na twarzy. Zmierzylam cisnienie, za pierwszym razem bylo 126/73 a za drugim 116/78. choruje na niedocisnienie tetnicze, czy wymioty i goraco mogly byc spowodowane pms czy moze jakis wirus?

Witam!
Tak intensywne wymioty nasuwają raczej podejrzenie infekcji wirusowej (tzw. "grypa żołądkowa") lub błędu dietetycznego. Proszę obserwować się dalej, czy wystąpią objawy takie jak brak apetytu, luźniejsze stolce, stan podgorączkowy, bóle mięśniowe, uczucie rozbicia - wskazują one na "wirusówkę".
Uczucia typu "uderzeń gorąca" mogą występować przed miesiączką, zdarzają się też w przebiegu chorób wirusowych.
Jeśli przed kolejną miesiączką powtórzą się podobne objawy, proponuję wizytę u ginekologa.
Jeśli chodzi o pomiary ciśnienia, były jak najbardziej prawidłowe.
Proszę zadbać o odpowiednie nawodnienie - wypić minimum 2l wody.