Wymioty przy tabletkach antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Na wstępie zaznaczę, że jest to drugie podrząd (bez 7dni przerwy) opakowanie pigułek z uwagi na wyjazd. W niedzielę (2 tydz. drugiego opakowania) po niewiele ponad 3 godzinach od przyjęcia tabletki wymiotowałam. Plamienie jak "z odstawienia" nie nastąpiło. Dziś rano (stosuje dodatkowe zabezpieczenie-> prezerwatywa) pękła nam prezerwatywa. Jakie jest ryzyko? Czy powinnam zastosować pigułkę "po"?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Wymioty w przeciągu 3 godzin po przyjęciu tabletki, każą nam postępować podobnie jak przy jej pominięciu, tzn wziąć 1 dodatkową z zapasowego blistra.
Zważywszy, że był to drugi tydzień skuteczność tabletek nie jest zmniejszona.
Nie ma zatem wskazań do przyjmowania tabletek 72h po. Pamiętaj, że jest to potężna dawka hormonów, nieobojętna dla organizmu.

Pozdrawiam.