Wymioty śluzowe u 2-miesięcznego dziecka

Mojemu 2 miesiecznemu synowi zdarza sie wymiotowac sluzem. Dodam ze od pewnego czasu męczy go katar który spływa do gardelka i podejrzewam ze moze byc to przyczyna. Pediatra dał krople na katar i powiedział ze to normalne. Czy aby napewno ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy odnieść się do zaleceń lekarza, który miał możliwość zbadania dziecka. Małe niemowlęta nie umieją jeszcze prawidłowo połykać i rzeczywiście może zdarzyć się, że spływająca z jamy nosowej wydzielina drażni gardło prowokując wymioty.