Wymioty, stan podgorączkowy i stolce ze śluzem u 6,5-letniej córki

Córka (lat 6,5) tydzień temu w piątek dwukrotnie zwymiotowała, stan podgorączkowy 37,5, W ciągu godziny wróciła do normalnej temperatury i zachowania. Następnego dnia rano stan podgorączkowy 37,3 trwający ok godziny, w tym samym czasie dziecko markotne, bez sił. Po około 2 godz nastrój i temp w normie, za to 2 x w ciągu dnia (rano i wieczorem) bardzo brzydkie stolce, gąbczaste, ze sluzem. Do wtorku bez dolegliwości, poza brzydkimi kupami. Wczoraj wszystko ok, dziś ból brzucha i temp 37,5.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli objawy nadal występują Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.