Wymioty trzeciego dnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a dodatkowe zabezpieczenie

Kobieta 26 lat Wiatam zaczełam pierwszy raz brac tabletki zaczelam w czwartek w pierwszym dniu okresu o godz.20 W sobote po 30 minutach po przyjęciu tabletki zwymiotowałam i nie przyjęłam kolejnej tabletki. Podczas następnych dni przyjmowałam tabletki normalnie o stałej porze o godzinie 20. Przez ile dni mam sie dodatkowo zabezpieczać? Czy jak je bede brała do konca blistra to jak zrobie przerwe póżniej 7 dniowa i zaczne drugi blister to bede zabezpieczona od początku drugiego blistra?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni od zapomnianej tabletki. Później skuteczność będzie już pełna. W przyszłości proszę jednak postępować wg zaleceń producenta, które są umieszczone w ulotce.