Wymioty u 10-miesięcznego dziecka

10 miesięczne dziecko karmione piersią i rozszerzoną dietą. Wczoraj zwymiotowało obficie. Noc spokojna 3 karmienia bez wymiotów i rano po karmieniu wymioty raz treścią pokarmową raz żółtym śluzem (pusty żołądek). Poza tym bez gorączki zmian w zachowaniu. Jest radosna i ruchliwa, chce jeść. Jak ją karmić? Czy wizyty u lekarza jest konieczna natychmiast czy możemy poczekać skoro nie ma oznak odwodnienia i zmian wskazujących na poważne choróbsko pzdr

Milena Lubowicz

Może Pani poczekać z wizytą u lekarza o ile nie dołączą się inne objawy takie jak gorączka, biegunka, zmiana zachowania u dziecka. Jeżeli chodzi o karmienie, to proszę próbować piersią karmić nadal, a inne pokarmy w nie za dużych ilościach, małymi porcjami.
Pozdrawiam