Wymioty u 7-miesięcznego dziecka po spożyciu mleka a alergia pokarmowa

Witam moje dziecko skonczylo 7 miesiecy od poczatku pije mleko hipp.Od 2 tygodni ma zapalone policzki i brode zadnych innych dolegliwosci nie ma .Do diety nie byly wprowadzane zadne nowe dodatki.Czy jest mozliwe ze dziecko uczulilo sie na mleko ,bo 2 miesiace temu zwymiotowalo po podaniu jogurciku dla niemowlat(4krotnie w odstepach kilku dniowych).Nigdy wczesniej niemowle nie wymiotowalo bo zadnym pokarmie.Alergolog zalecil masc sterydowa podejrzewajac alergie pokarmowa nieznanego pochodzenia.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,'
Szanowny Panie, alergia na mleko krowie może się oczywiście zdarzyć ale jak było to jednorazowe zdarzenie to proszę o obserwację. Jeżeli takie epizody się powtarzają to trzeba wykonać próbę eliminacyjną czyli odstawić podejrzewany pokarm na 2 tygodnie i zobaczyć czy takie zdarzenia się powtarzają. Niestety nie zawsze da się odnaleźć alergen, który spowodował reakcję i leczenie przyczynowe jest jedynym możliwym do zastosowania. Pozdrawiam