Wymioty u dziecka a gorączka

Witam Od wczoraj wieczoremm córeczka wymiotowała skarżyła sie na ból brzuszka , rano doszly biegunki podalam jej Orsalit i duzo pila wody jadla sucharki i bulke wczesniej dalam babana ale zwymiotowala teraz juz niewymiotuje ale ma goraczke 38,3 podalam nurofen co dalej robic? co to wogole wywolalo te doligliwosci? czy zatrucie pokarmowe czy to jakis wirus?

Witam,
Opisane przez Panią dolegliwości mogą wskazywać na etiologię wirusową- np. rotawirusową. Zakażeniu temu towarzyszą objawy takie jak biegunka, wymioty oraz gorączka.Na pewno najważniejsze jest w tej sytuacji jak najczęstsze nawadnianie dziecka, najlepiej zimną wodą, częstymi małymi porcjami ( mniejsze ryzyko zwymiotowania).
Nie podała Pani wieku dziecka, ale jeśli objawy będą się nasilać, a dziecko nie będzie piło należy rozważyć kontakt z lekarzem w ramach pomocy doraźnej.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak