Wymioty u dziecka a podanie gotowanego jabłka z kleikiem ryżowym

Czy dziecku po jednorazowych wymiotach - minęło 15 godzin - można podawać gotowane jabłko z kleikiem ryżowym?

Witam serdecznie.
Po takim czasie jak najbardziej można podawać dziecku pokarmy. Obecne zalecenia mówią, że realimentację, czyli ponowne wprowadzanie pokarmu do diety dziecka można rozpoczynać już 4 godziny po ustaniu dolegliwości z przewodu pokarmowego (wymiotów, biegunek).