Wymioty u dziecka po zastosowaniu antybiotyku Ceroxim

Córka 4,5 roku bierze antybiotyk ceroxim na zapalenie ucha. Wzięła 8 dawek z 14 ale dzis wieczorem zwymiotowala wszystko od razu po podaniu leku i nie chce go przyjmować bo jest bardzo gorzki. Podanie z czyms tez powoduje wymioty. Co robic? Wieczorna dawka pominieta, poranna jutro pewnie tez, lekarz jest od 13.

Lek. Tomasz Budlewski

Antybiotyk ten rzadko jako działanie niepożądane wywołuje wymioty. W przypadku pominięcia dawki leku Ceroxim należy podać tę dawkę jak najszybciej. Jeśli pominięta dawka miałaby być podana w tym samym czasie co dawka następna, nie należy jej podawać. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.