Wymioty, utrata wagi ciała i problemy z ciśnieniem krwi

Witam, Ostatnio mama często zaczęła wymiotować, wcześniej to zdarzało się sporadycznie. Także chudnie ( być może dlatego że zjada głównie chlebki ryżowe przez cały dzień). Zrzuca winę na katar albo jak to mówi "przekwitanie". Mama jest w wieku około 40 lat. Ma problemy z ciśnieniem bierze bisocard 5 który lekarz przepisał jej 4 lata temu i od tamtego czasu nie chodzi do lekarza. Co więcej narzeka czasami na ból w okolicach pępka jako że ma przepukline. Na co mogą wskazywać objawy? Pozdrawiam

Dzień dobry!

Na podstawie skąpych informacji, bez osobistego kontaktu z mamą, dłuższej rozmowy i przeprowadzenia badań diagnostycznych, nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy. Mama powinna skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu i postępować za jego dalszymi wskazówkami.

Pozdrawiam!

Mgr Justyna PiÄtkowska

Szanowna Pani - proszę natychmiast u mamy zrobić gastroskopię.
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrolog, Kraków