Wymioty w 3 tygodniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych - co powinnam zrobić?

Witam! Godzinę po przyjęciu 18 tabletki z blistra nastąpiły u mnie silne wymioty. Nie przyjęłam dodatkowej tabletki. Następnego dnia przyjęłam kolejną tabletkę kontynuując obecne opakowanie. Czy po zakończeniu tego opakowania i 7 dniach przerwy mogę wykluczyć ryzyko ciąży wraz z nowym opakowaniem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia.
Przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży wykonując test ciążowy ostatniego dnia przerwy.

W zależności od przyjmowanego preparatu możliwe jest pominięcie całej przerwy i od razu rozpoczęcie następnego opakowania. Należy sięgnąć do instrukcji/ulotki od producenta. W niektórych preparatach po opuszczeniu (lub podobnej sytuacji) tabletki w 3. tygodniu można robić od razu przerwę na krwawienie.

Proponuję także skonsultować problem z ginekologiem, w celu ewentualnej zmiany postępowania.

Redakcja abcZdrowie.pl