Wymioty w ciąży - czy jest to groźne dla dziecka?

Dobry wieczór,
mam pytanie, dokucza mi ból brzucha, wymusiłam sama sobie wymioty. Wymioty więcej już się nie pojawiły, ale nadal odczuwam ból brzucha. Co mam zrobić, czy jest to groźne dla dziecka.
Proszę o odpowiedź.
anna

Witam serdecznie!

Przyczyn bólu brzucha w czasie ciąży jest niezwykle dużo. Każde jednak niesie za sobą ryzyko dla rozwoju płodu. Sugerowałabym kontakt z lekarzem prowadzącym Pani ciążę.

Wymioty nie są dobrą metodą leczenia, tym bardziej że w pierwszej kolejności należy ustalić przyczynę bólu. Ważne jest także, by nie prowokowała Pani dalszych wymiotów, gdyż może Pani doprowadzić do zaburzeń elektrolitowych niebezpiecznych dla Pani, jak i dla dziecka.

Pozdrawiam