Wymioty w nocy u dwulatka

Moj synek za tydzien konczy dwa latka. Od jakiegos miesiaca niemalze kazdej nocy ok 1h-1,5h po tym jak usnie budzi sie, czesto trzyma sie za brzuszek i wymiotuje. Wymiotuje zoltawo brunatna mazia najczesciej ale rowniez przed snem pije mleko. Odstawilismy mu mleko, zmienialismy diete na lzejsze rzeczy i caly czas wymiotuje. czasem sa dwie noce przerwy. W dzien wszystko jest ok, normalnie je i w ogole, zdaza sie to tylko w nocy? Czy domysla sie pani co moze byc mojemu synkowi??

Witam,

Objawy mogą wskazywać na refluks żołądkowo-przełykowy, który do 12- 24 miesiąca życia u dzieci jest fizjologiczny. Jeżeli zdarza się on często stosuje się do pokarmu płynnego zagęstniki przeciw ulewaniu. Może on być również patologiczny, dlatego należy jak udać się do pediatry w celu diagnozy. Dobrze, żeby synka ułożyć do spania tak, żeby jego głowa nie była całkiem na płasko, tylko uniesiona (około 30 stopni).

pozdrawiam,
mgr Barbara Wójcik
Dietetyk