Wymioty, zmęczenie i senność oraz ból gardła, kaszel i wysoka gorączka

Witam, mam synków w wieku przedszkolnym, 5 i 6 lat. zaczęło sie wymiotami,które trwały dobę ;ogólne rozbicie,zmęczenie i sennośc. na drugi dzień ból gardła i kaszel (gardło czerwone)trwało to kilka dni ok4-5 dni, po tym czasie wystąpiła wysoka gorączka do 40 stopni(przez 2 doby)póxniej ok.28 stopni, trwa to do dzisiaj czyli już 2 tygodnie od pierwszych objawów. gorączka już 5 dzień ale dziś 37,5 ,problemy z zasnięciem, apetyt jest,wczoraj pojawiła sie wysypka, na dłoniach jest największa(krostki

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Należy skonsultować się z lekarzem pediatrą, który oceni zmiany skórne oraz odniesie ich rodzaj do pozostałych objawów oraz podejmie decyzję o ewentualnym leczeniu.