Wymodelowanie nosa kwasem hialuronowym

Co to znaczy, że po roku od wymodelowania nosa kwasem hialuronowym trzeba będzie powtórzyć zabieg? To znaczy, ze do roku nos powiekszy sie do takiego rozmiaru jak przed zabiegiem? jak długo utrzymuje się 100% efekt uzyskany tuż "po" takiej operacji?

Witam
Po pierwsze korekta nosa kwasem hialuronowym to nie operacja, tylko zabieg. Utrzymywanie się efektu zależy od kilku czynników, m.in. rodzaju użytego kwasu, narażenia na UV, ciepło, palenia papierosów itp. Średnio jest to 6-12 m-cy. Nigdy jednak nos nie wróci już całkowicie do stanu wyjściowego. Najczęściej odrobina kwasu utrzymuje się znacznie dużej, jak również sam kwas stymuluje produkcje kolagenu w miejscu podania.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Witam zabiegi z kwasem hialuronowym utrzymują się różnie, zależy to bardzo od organizmu w jakim czasie rozłoży on kwas. U jednych to będzie okres 10-12 miesięcy, u innych nawet 24 miesięcy. Tak zabiegi się powtarza jeśli taki efekt chce się utrzymać. Nie są to zabiegi raz na zawsze.

Kwas hialuronowy po podaniu pobudza kolagen i nasz własny kwas hialuronowy do produkcji, stospniowo się wchłaniając. Po kilku-kilkunastu miesiącach zostaje "wchłonięty" i żeby podtrzymać efekt trzeba zabieg powtórzyć. Najczęściej wymagana jest już wówczas mniejsza ilośc praparatu.