Wymrażanie ciekłym azotem zmiany barwnikowej

Witam, W poniedziałek przeszłam zabieg wyrażania włókniaków z szyji ciekłym azotem. W domu zauważyłam że lekarz "potraktował" nim również pieprzyk choć przed zabiegiem nie było mowy o jego usuwaniu. Czy to odpowiednia metoda w stosunku do zmian barwnikowych? Miałam wcześniej usuwane pieprzyki ale chirurgicznie.

Nie ma przeciwwskazań do takiego potraktowania zmiany barwnikowej o ile zostanie zbadana wcześniej dermoskopowo i zakwalifikowana jako barwnikowa zmiana łagodna.