Wynik ALT w ciąży wysokiego ryzyka

witam, jestem w 5 tc jest to ciąża wysokiego ryzyka w związku z tym biorę leki, zrobiłąm badanie ALT wynik mam następujący 112U/l przy zakresie referencyjnym 0-33. Co on oznacza? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik ten wskazuje jedynie na to, że wątroba jest uszkodzona. Niestety nic więcej na podstawie tego wyniku nie można powiedzieć. Warto wykonać badanie obrazowe oraz test hbv, hcv