Wynik AMH i starania o dziecko

Witam, Mam 34 lata od 5 lat staramy się z mężem o dziecko. Teraz zrobiłam badanie AMH , wynik mój to 3,1 ng/ml - robiłam to badanie w 25 dniu cyklu ale boje się że może nie jest to miarodajny wynik bo nie wiem czy lekarz nie zalecił wykonać to badanie między 1-3 dniem cyklu. Stąd moje pytanie- czy róznica byłaby w wyniku jakbym zrobiła go miedzy 1-3 dniem cyklu i co oznacza mój wynik tj 3,1 ng/ml? Z góry dziękuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Podany wynik jest dosyć wysoki i może świadczyć o zespole policyklicznych jajników. Proszę koniecznie udać się do ginekologa. Po badaniu lekarskim i łącznej analizie wyników badań będzie można określić odpowiednie postępowanie terapeutyczne/diagnostyczne.