Wynik Ascus w cytologii a leczenie Metronidazolem

Dzień dobry,proszę o interpretację wyniku cytologii.W lipcu wykonana cytologia gr.2 wynik Ascus ,leczenie Metronidazolem. W paźdz. następna cytologia grupa 2 ,nie można wykluczyć infekcje wirusa hpv.Czy te wyniki są bardzo złe,co one dla oznaczają i jakie dalsze leczenia mogę podjąć aby się wyleczyć? I czy przy takich wynikach mozna założyć wkładkę hormonalna w celu leczenia endometriozy?Pani doktor każe wykonać cytologię za pół roku a ja bardzo się boję czy to nie za długo tak czekać.Bardzo pr

Lek. Tomasz Budlewski

Mozna wykonać badania w kierunku HPV DNA lub kolposkopie aby nakierunkować pobranie wycinków ze zmian.