Wynik BAC tarczycy

Wynik BAC tarczycy wśród ściętej białkowo koloidowej treści są liczne makrofagi obładowane hemosyderyną, erytrocyty oraz grupy niedużych normotypowych tyreocytów bez wydzielających się struktur pechęrzykowych. wniosek guzek hyperplastyczny ze zmianami wstecznymi. wielkość guzka 4,4x4,3. Proszę o radę
ponad rok temu

Witam serdecznie. Opisywane zmiany odpowiadają wolu guzowatemu tarczycy (struma nodosa), jest to choroba w pełni łagodna, choć czasem złośliwiejąca. Dalsze postępowanie zależeć będzie od stanu hormonalnego tarczycy i od przebiegu dotychczasowego choroby. Proponuję zgłosić się z lekarzem kierującym na badanie i porozmawiać z nim o dalszym postępowaniu. Wspólnie wybiorą Państwo najlepsze wyjście z tej sytuacji.