Wynik badań a sztywność pleców i palców u rąk, uczucie zimna oraz dreszcze

Mam ANA 1:160(typ swiecenia plamisty) ASO 33,EOS podwyższone 0,44(7,7%),OB 3,CRP<0,10 ;czynnik reumatoidalny RF 2 HDL73 ;LDL 135; Test na boreliozę igG,igM-negatywny ;URIC,AST,ALT,CK,ALP-w normie,badanie moczu-500 leukocytów,ostatni wynik-3 w pw. Objawy-sztywność i lekki obrzek palców rąk ,sztywność pleców-mięśni kręgosłupa piersiowego,obniżona temperatura ciała36,ciągłe uczucie zimna,dreszcze,czasami fala gorąca i zlewny pot ,rano wstaję "połamana",bez bólu stawów.Pod wieczór czuję się dobrze.

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem reumatoidalnego zapalenia stawów. Konieczne jest jednak przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki pod kierunkiem specjalisty reumatologa.