Wynik badań biochemicznych i morfologii krwi

Witam. Proszę o interpretację wyników biochemii. Cholesterol 234, Cholesterol HDL 43, cholesterol LDL 133, Trójglicerydy 286 (wiem, że wysokie), glukoza 99 ( mąż wypił przed snem prawie cały karton soku jabłkowego i zjadł pomarańcze, może mieć to znaczenie?) Wiem, że wyniki nie są super, mąż ma obciążenie genetyczne do wysokiego cholesterolu, ale także jest trochę otyły. w poniedziałek idzie do lekarza, myślą Państwo, że konieczna będzie farmakoterapia?? Morfologia z rozmazem wszystko w normie

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że można zacząć od diety. ale to w głównej mierze zależy od czynników ryzyka. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.