Wynik badań hormonalnych a starania o ciążę

Witam, dostałam wyniki badan, które zlecone zostały przez ginekolog( starania o dziecko): zaniepokoił mnie wynik DHEA 11,32 norma do 9,80 testosteron 0, 22 wynik w normie progesteron 16,69 wynik w normie Proszę o informacje czy jest to duży problem, jak obniża się poziom tego hormonu i czy wynik ma wpływ na brak możliwości zajścia w ciążę

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy do wielu innych czynników, pojedynczy pomiar niewiele mówi. Proponuje powtórzyć badanie i zapewne będzie potrzeba rozszerzenia diagnostyki. proszę koniecznie udac sie do lekarza zlecającego powyższe badania.