Wynik badań hormonalnych i nieregularne miesiączki

Witam,ostatni okres miałam od 17do21.12.13r.okres mam bardzo nieregularny.Kochałam się w dni płodne i nie płodne.zrobiono mi badania hormonalne i to moje wyniki :estradiol-44,20pg/ml,folikulotropina 5,34mIU/ml,luteotropina-4,43mIU/ml,prolaktyna-11,42ng/mOkres powinnam dostać 13/14.01 jednak go nie dostałam.Test ciążowy zrobiłam15.01 i wynik wyszedł negatywny.Jak mam sobie wyliczać dni płodne przy tak nieregularnym okresie?Nie mogę co miesiąc wywoływać sobie okresu luteiną.Czy mogę być w ciąży?M.

Przy nieregularnych cyklach nie ma możliwości wyliczyć dni płodnych. Może Pani posługiwać się testami owulacyjnymi. Warto zgłosić się do ginekologa w celu rozszerzenia diagnostyki zaburzeń miesiączkowania (badania hormonalne- progesteron, test czynnościowy na prollaktynę, hormony tarczycy, badanie USG narządu rodnego) i ustalenia dalszego postępowania. Proponuję powtórzyć test ciążowy w celu ostatecznego wykluczenia ciąży.